Doświadczenie naszym atutem

Firma

Lat projektowania i produkowania
Produktów w stałej ofercie na rynku
Pracowników firmy Elgarden

Historia marki ELGARDEN

Marka ELGARDEN wyodrębniła się w 1998 roku z macierzystej spółki ELDRUT — wiodącego producenta artykułów metalowych. ELGARDEN. Od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji artykułów dekoracyjno-użytkowych do ogrodów i wnętrz. W roku 2013 poszerzyliśmy ofertę o donice gabionowe i — jako pierwsi na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym — wprowadzaliśmy do sprzedaży. Nasze produkty znajdują zastosowanie w dekoracji ogrodów, parków, skwerów oraz wnętrz domów, hoteli, restauracji. Cześć naszego asortymentu wykorzystywana jest również w szkółkarstwie jako materiały wspomagające i zabezpieczające produkcję roślinną.

Działalność rozpoczęliśmy, dysponując halą powierzchni 200 m². Z czasem, ze względu rosnący popyt i liczbę zamówień, zainwestowaliśmy w obiekt o powierzchni 1400 m². Budowa kolejnego zakończyła się w 2016 roku. Obecnie, metraż naszej firmy wynosi łącznie 5200 m².

W roku 2016 w Parku Maszyn pojawiły się: laser światłowodowy CNC POWERCUT, Prasa Krawędziowa AMADA oraz giętarki firmy Wafios, które mogą pracować zarówno w 2D jak i 3D. Dzięki inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt staliśmy się bezkonkurencyjną marką w branży w  południowo-wschodniej Polsce.

Gwarancja jakości naszych produktów

Przedsiębiorstwo Fair Play 2017
Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2016
Jakość Roku 2014
Jakość Roku 2013
Brązowy Wawrzyn
Kreator Garden Trendów 2014

Jesteśmy postrzegani jako solidna marka, która do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje najwyższej jakości materiały oraz własne, sprawdzone, rozwiązania technologiczne. Zdobywamy zarówno nagrody za produkty, jak i działalność w swoim regionie, jakość w kontaktach z klientami czy też stosunek do własnych pracowników. Jesteśmy laureatem licznych nagród, w tym m.in.: Jakości Roku (lata 2010-2014), Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej (edycje: 2014, 2016) czy Przedsiębiorstwa Fair Play (2017). Tworząc produkty wyprzedające potrzeby rynku z ogromną pasją

i zaangażowaniem, zostaliśmy nagrodzeni Kreatorem Garden Trendów przez czasopismo branżowe „Biznes Ogrodniczy”. Dodatkowo nasze zdolności zostały docenione podczas targów Gardenia w Poznaniu, na których zostaliśmy wyróżnieni Brązowym Wawrzynem za wyjątkowy produkt i jego prezentację. Każda z otrzymanych statuetek potwierdza nasze zaangażowanie w tworzeniu produktów, które spełniają najwyższe standardy zarówno z punktu widzenia klienta, jak i trendów oraz uwarunkowań rynku.