Pergole ogrodowe

Niewątpliwą ozdobą, wzbogacającą podwórkową architekturę, są metalowe pergole ogrodowe. Wśród naszych propozycji znajdują się m.in. metalowa pergola ogrodowa z ostrym grotem oraz łuk ornament. Nasze podpory, pochodzące od polskiego producenta, to doskonały sposób na zaaranżowanie przejść oraz furtek, choć sprawdzą się doskonale także w roli samodzielnych ozdób na tle trawników lub pod ściana domu. Ustawione dookoła altany, mogą nadawać romantyczny klimat. Pergola metalowa ogrodowa, może być wzbogacona o inne elementy dekoracyjne np. lampki rozwieszane w okresie bożonarodzeniowym lub zamontowane na stałe świetliste paski LED, aby konstrukcja efektowniej wyglądała w letnie wieczory. Podczas przyjęć urodzinowych można przywiązać do nich kolorowe balony lub serpentyny.

Do jakich roślin nadaje się nasza pergola ogrodowa metalowa?

Wybierając podpory dla roślin pnących do ogrodu, warto zwrócić uwagę na formę stelażu. Może być klasyczna i prosta lub bardziej elegancka i dekoracyjna. Konstrukcje ciekawie będą wyglądały gęsto obrośnięte, umiejscowione w przejściu między wysokimi murami z żywopłotów czy gęstych krzewów. Ale czym dokładnie obsadzić taką podporę? Pomysłów jest wiele, tyle ile ludzi i ogrodów.

Wśród najpopularniejszych roślin królują oczywiście róże, ale efektownie będą wyglądać także:

  • różne gatunki bluszczy,
  • winobluszcze,
  • powojniki,
  • kokornak wielkolistny,
  • i wiele innych.

Można eksperymentować z kolorami wybieranych roślin, obsadzając ozdobę, jaką jest metalowa pergola, kilkoma krzaczkami różnobarwnych kwiatów tak, by po jakimś czasie przemieszały się, tworząc kolorową tęczę. Albo wprost przeciwnie, postawić na jeden ulubiony kolor kwiatów i cieszyć się wyrazistą barwą, którą stworzy chmura pąków, oplatających ściany i łuk. Stelaż umieszczony np. nad furtką i połączony z płotem, może dać jednocześnie cień i piękny efekt, jeśli obrośnie go ciemnozielony bluszcz. Stworzy zwartą ścianę, która odgrodzi domowników od ulicy i stworzy aurę tajemniczości.

Z czego wykonane są nasze podpory?

Nasze pergole metalowe cechuje wyjątkowo lekka, ale i wytrzymała konstrukcja. Są wykonywane z trwałych materiałów np. stali, przez rodzimego producenta. Ich atrakcyjna forma zapewnia ciekawą podporę dla roślin pnących. Wszystkie są malowane poliestrową farbą proszkową zapewniającą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niezależnie od pogody pergole ogrodowe metalowe, sprawdzą się w większych i mniejszych przestrzeniach. Są odporne na promieniowanie UV, nie muszą więc stać w zacienionych miejscach. Nie rdzewieją też pod wpływem wilgoci, deszczu i rozpuszczającego się śniegu. Można je więc bez obaw montować na stałe i nie przykrywać niczym na zimę.

Zaletą naszych produktów jest łatwy i szybki montaż, bez potrzeby używania dodatkowych narzędzi i sprzętów, ani specjalistycznej ekipy wykonawców. Stelaż można swobodnie skręcić i umieścić w wybranym miejscu samodzielnie lub w dwie osoby, poświęcając na to jedno popołudnie.